Dla rodzin

Całoroczne ośrodki Grupy Pingwina słyną z bogatej oferty dla rodzin. W każdej naszej miejscówce, zarówno zimą jak i latem, znajdziecie atrakcje dla dzieci, które zadowolą całe rodziny. Organizujemy wydarzenia i imprezy plenerowe, które skierowane są do dzieci i zachęcają je do aktywności na świeżym powietrzu! Również nasza oferta gastronomiczna przewiduje w swoim menu najmłodszych gości.

 

Zobacz co możecie u nas robić rodzinnie!

Kasina Ski&Bike Park

Drewniany plac zabaw

Plac zabaw w kształcie pociągu? Zapraszamy do Kasina Ski&Bike Park na Arenę Młodego Rowerzysty, gdzie na ogrodzonym terenie dzieci mogą szaleć na zjeżdżalni, chować się w przejściach między mini wieżami zabezpieczonych w siatkach zabezpieczających, tworzyć kreatywne babki w piaskownicy a także korzystać z huśtawki.

 

Zewnętrzna siłownia

Siłownia zewnętrzna w Kasina Ski&Bike Park zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. W skład siłowni wchodzą takie profesjonalne przyrządy jak: narciarz, pajacyk, rowerek, wahadło i jeździec. Piękne położenie siłowni zapewnia także piękne widoki.

 

Pociąg retro

Kasina Wielka to jedna z najpiękniej i najwyżej położonych stacji kolejowych w Polsce!  W wakacyjne weekendy macie okazję wsiąść do Pociągu Retro i wybrać się podróż pełną przygód!
Więcej o pociągu i trasie przeczytacie na: https://kasinaski.pl/pociag-retro/

Piknik rodzinny Kasina

Skolnity Ski&Bike Park

Zagroda z alpakami i osiołkiem

Ten kto odwiedził Skolnity Ski&Bike Park wie, że charakterystycznymi zwierzętami w Wiśle są nie tylko pingwiny, ale również alpaki i osiołek!

Od kilku lat na górnej stacji kolei linowej mieszkają alpaki Kenzo i Lewis, oraz osiołek Serwacy. Ich zagrodę można odwiedzać przez cały rok. Zwierzęta te są bardzo towarzyskie, inteligentne i zabawne. Podczas przerwy w jeżdżeniu na rowerze koniecznie wpadnijcie je poznać, zagroda znajduje się kilka kroków od Karczmy.

 

Plac zabaw

Na szczycie kolei znajdują się tarasy widokowe, Karczma z pysznym jedzeniem, a także wymarzony plac zabaw dla wszystkich dzieci! Oprócz domku na drzewie, huśtawek i ścianki wspinaczkowej dzieci mogą poskakać na dmuchańcach i popływać w basenie z łódeczkami.

 

Familijna trasa Skolnity

Festiwal Sera Skolnity

Słotwiny Arena

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju

wznosi się dumnie na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena i zachwyca swą naturalnością. Prowadzi do niej drewniana ścieżka edukacyjno-przyrodnicza „W poszukiwaniu zaginionego inkluza… szlakiem krynickich tajemnic”, która opowiada o zasobach przyrodniczych i kulturowych tych okolic. Spacerując nią, zaobserwujecie życie królestwa drzew i przepiękną krynicką panoramę. Dodatkowo w sezonie letnim działa 60 m zjeżdżalnia, która jest porządną dawką adrenaliny i dla dzieci i dorosłych!

Piknik rodzinny Słotwiny Arena

Kurza Góra

Tubing 

Ten najdłuższy kompleks tubingowy w Europie liczy 7 oświetlonych torów do zjazdach na specjalnych oponach a w tym: zjazd przez mroczny tunel, wyskok na poduszkę AIR BAG oraz trzy równoległe tory do wyścigów.

Całoroczna atrakcja dla całych rodzin latem przeobraża się także w Rodzinna Strefę Zabawy obejmującą także dmuchany plac zabaw oraz basen z łódeczkami!

 

Wieża widokowa Kurza Góra

Najnowsza atrakcja turystyczna znalazła swoje miejsce wśród mazurskich jezior i lasów. W miejscowości Kurzętnik, na Kurzej Górze, powstała Wieża widokowa, z której szczytu można spojrzeć na świat z góry, ale także w przeszłość.
Prowadzi na nią dwukilometrowy, drewniany deptak będący również ścieżką dydaktyczną, na której zamontowane są interaktywne instalacje.

Ścieżka dydaktyczna „Bitwa, której nie było” to podróż w czasie, która przenosi nas do średniowiecznego miasta, nad którym dumnie wznosił się zamek. To doskonała forma edukacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Plac zabaw 

Drewniany plac zabaw na Kurzej Górze zagwarantuje zabawę od wiosny aż po późną jesień najmłodszym. miejsce to jest szczególnie lubiane przez naszych małych gości.

 

Zagroda z owcami

Od niedawna na Kurzej Górze zamieszkały owieczki wrzosówki! To nie lada atrakcja dla maluchów! Możecie je odwiedzić, w specjalnie przygotowanej zagrodzie, która z czasem będzie również rozrastała się o nowych mieszkańców!

Czarny Groń

Polana Aktywnego Pingwina

Letnia Polana Aktywnego Pingwina to Znajduje się na niej wiele atrakcji dla dzieci i nie tylko, takich jak tubing, mega zjeżdzalnie wodne i dmuchańce, kawiarnia z przekąskami, lodami i zimnymi napojami.

 

Magiczna Osada

to wielki plac zabaw oferujący mnóstwo atrakcji. Znajdziecie tu nie tylko piaskownice czy huśtawki, ale przede wszystkim drewniane zamki, tajemne przejścia, podziemne tunele. W labiryncie pełnym niespodzianek poznacie dawno zapomniane zawody, bowiem dowiecie się, kto wyrabiał łyżki, drewniane koła, monety, beczki i czapki.

 

Edukacyjna Strefa Pingwina 

to przestrzeń rekreacyjno-edukacyjna, gdzie w atrakcyjny sposób zgłębicie zagadnienia związane z urządzeniami hydrotechnicznymi, praktycznym zastosowaniem wody oraz poznacie znaczenie wody w życiu człowieka, a także wartość przyrody i edukacji proekologicznej.