Jak zacząć jeździc?

CZYM SĄ BIKE PARKI?

Bike Parki to zorganizowane ośrodki sportowe dla rowerzystów górskich umożliwiające uprawianie kolarstwa grawitacyjnego. Nasze parki są dobrze zorganizowane, więc dysponują nie tylko bogatą ofertą zróżnicowanych pod względem trudności tras, ale także możliwością przewożenia rowerów, pumptracki, infrastrukturę gastronomiczną, wypożyczalnie rowerów i możliwość szkoleń pod okiem instruktorów.

 

JAK ZACZĄĆ?

W naszych parkach rowerowych każdy znajdzie trasę dla siebie. Początkujący powinni mieć na uwadze swoje własne bezpieczeństwo i nie rzucać się od razu na głęboką wodę. Dla Was rekomendujemy na początek zielone trasy w: Skolnity Ski&Bike Park, Słotwiny Arena i w Kurzej Górze. Na nich nabierzecie pewności w poruszaniu się na rowerze, popracujecie nad równowagą i techniką zjazdu. Wszystkim zaczynającym swoją przygodę z jazdą w parku rowerowym REKOMENDUJEMY SZKOLENIA NASZYCH  PROFESJONALNYCH INSTRUKTORÓW!

Gdy na łatwych ścieżkach poczujecie się pewnie pora spróbować podnieść sobie poprzeczkę. Niebieskie trasy z reguły cieszą się największym zainteresowaniem, głównie dlatego, że od nas zależy jak zjazd na nich będzie ekstremalny. Taką trasę możemy pokonać z małą prędkością, gdzie wszystkie trudne przeszkody możemy przejechać lub omijać powoli, a jeśli czujemy się na siłach możemy z nich wycisnąć większy fun.

Dla osób, które szukają jeszcze większej adrenaliny w każdym z naszych parków przygotowaliśmy czerwone trasy. Są to trasy w większości naturalne, pełne kamieni, bardziej strome, na których nabiera dużych prędkości.

 

Zobacz szkolenie w Kasina Bike Park