Pumptracki

 

Pumptrack to specjalnie zaprojektowany tor przeszkód. Składa się on z wyprofilowanych garbów, zakrętów oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, aby możliwe było rozpędzanie się̨ i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. 

Jazda na pumptracku świetnie wpisuje się̨ w nurt sportów popularnych wśród młodzieży, których uprawianie nie wymaga monotonnych treningów, lecz jest ciągłą zabawą. Jazda na torze angażuje wszystkie grupy mięśniowe i jest bardzo wymagająca fizycznie. 

Rowerowy PUMPTRACK pozwala małym dzieciom w bezpieczny sposób oswoić́ się̨ z rowerem na nierównościach terenu, jak i stawia wyzwania doświadczonym zawodnikom. 

 

Pumptracki w Grupie Pingwina

W Grupie Pingwina znajdziecie dwa pumptracki z prawdziwego zdarzenia! Nasze pumptracki posiadają mieszaną nawierzchnię, znajdziecie na niej zarówno elementy asfaltowe jak i modułowe.

 

Pumptrack  Czarny Groń jest najdłuższym pumptrackiem w Polsce o długości aż 415m! To na nim w 2020 roku odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski w Pumptrack.

Pumptrack znajdziecie na terenie kompleksu Czarny Gron Hotel****&SPA, w Rzykach koło Andrychowa.

 

I Mistrzostwa Polski 2020

Pumprack Bike Park Kasina jest pierwszym pumptrackiem w Grupie Pingwina. Znajduje się on w specjalnie wydzielonej strefie rekreacji i zabawy zwanej Areną Młodego Rowerzysty przy Kasina Bike Park, w której skład wchodzą również drewniany plac zabaw dla dzieci i zewnętrzna siłownia.

Poznaj pumptrack w Kasinie

Zawody dziecięce pumptrack Kasina 2019